חיפוש

מלים לשבת, כ"ט בכסלו התש"פ
שלום לחברות ולחברים


חוצה ישראל

בחירת נתניהו כמועמד הליכוד לראשות הממשלה מבטיחה שגם מועד ג' יתמקד בוויכוח חוצה ישראל בין מחנה "רק ביבי המלך" לבין מחנה "נתניהו הנאשם בשוחד". מעבר לכביש הפוליטי נעלבים מאיתנו בגין התערבות חיצונית בבחירת המנהיג שלהם ואנחנו לא מצליחים להבין כיצד הם דבקים באדם שהינו מועמד רציני לשבת בכלא.

שוב נצטרך להבהיר את הקווים האדומים שלנו, אלו המוסריים ואלו האידאולוגיים; שוב נעשה את זה בכבוד כלפי מי שחושב אחרת מאיתנו.

בקצה הדרך, ממשלת כחולבן תדאג לכל אזרחי ישראל, ממש כפי שפעלנו השבוע בוועדת הכספים למען ילדי החינוך המיוחד החרדים.
הילדים של כולנו

במהלך השבוע פעלתי יחד עם מנכ"ל משרד הביטחון למען תשלומים לאלפי ספקים של צה"ל, שהמדינה חייבת להם שני מיליארד ₪. הנושא נפתר.

הייתי מעורב בהבטחת תשלומי הסעות תלמידים, בעיקר במועצות האזוריות ותשלומים לרשויות מקומיות וקבלנים בגין בניית בתי ספר שכבר נבנים.

ועדת הכספים של הכנסת, בהובלת כחול לבן, הציקה למשרד האוצר ולמשרד החינוך והביאה למציאת פתרון כספי מוסכם לילדי החינוך המיוחד החרדי. כן, כן.


נבקש משחק הוגן

בראשית השבוע השתתפתי עם שי חג'ג', יו"ר מרכז המועצות האזוריות ועם עוד ראשי מועצות, בפגישה עם ארז קמיניץ, המשנה ליועץ המשפטי. על סדר יומנו: תיקון/השעיית "חוק קמיניץ (תיקון 116)", שמסדיר את האכיפה כנגד בניה לא מוסדרת. ניסינו לגבש עימו הסכמות, שתיבחנה בדיון שיתקיים ביום שני הקרוב, בוועדת הכספים.היו זמנים? יהיו זמנים!

ב"כנס בניה ושיוך" בתנועה הקיבוצית העליתי על נס את "עוף החול" הקיבוצי שהתנער מעשרות שנים של משבר וזקוק כעת לגיבוי ממשלתי לשם הגברת הקליטה, הבנייה וחיזוק הקהילות הפרוסות לאורכה ולרוחבה של ישראל. גם לכך נחוצה ממשלה חדשה.

במועצת התנועה הקיבוצית, במרכז הסמינרים אפעל, אושרה השבוע רשמית בחירתו של ניר מאיר כמזכיר התק"צ. סיפרתי לצירים שבאולם זה ממש, בחורף 1975, קיימנו סמינר י"ב שממנו גזרנו את הקמת גרעין "גשר" (בשנת שירות לפני הצבא) לשיתוף פעולה בין שער הנגב לשדרות. העברתי לנוכחים את תפילתי שגם בשנת המאה לקוממיות ישראל יתכנסו כאן, מי שיתכנסו, וידונו בדרכו של קיבוץ ובמקומו בחברה הישראלית.

מה לא עשיתי בשבילכם?!

· השבוע קיימנו ישיבת סיעה שיגרתית, הפעם לקראת בחירות יום ההולדת שלי (2 למרץ). אנחנו נחושים לנצח ואנחנו בוטחים ביכולת שלנו להמשיך את המסע המופלא שהחל בדיוק לפני שנה, במטרה אחת: להחזיר את ישראל למסלול.

· השבוע המשכתי במפגשים עם ראשי מטות שלנו במרחב הכפרי - שגית גמליאל (זבולון), רונן ברגר (חוף כרמל), ענבר בזק (משגב), זיו ורהפטיג (יזרעאל), הראל שפרן (שדות דן), בילי כהן וגילי מולכו (בני שמעון), לילך בן אהרון (יואב), אלי דאובה (שפיר), תמי בר מאיר (אשכול).

· השבוע התכנס לראשונה מטה ההתיישבות (לצידי, ח"כ רם שפע, נרי שוטן ועוזרינו) להובלת הבחירות במרחב הכפרי. המשימה – לפחות 80 אחוזי הצבעה במועצות האזוריות.

· בשבוע החנוכה הדלקנו נרות, בין השאר: עם חברי הכנסת של "חוסן" (שנה מדהימה), פעילי כחול לבן בבאר שבע (גבי נתן בראש), חברי להנהלת "מצמצמים רווחים" (בלי פוליטיקה, אחריות חברתית נטו).

נודניק

כולם עסוקים בסיכומי העשור ואני מתעקש שהוא יסתיים רק בעוד שנה.

תקשיבו: הספירה החלה בשנת 1 והעשור הראשון הסתים בסוף שנה 10 לספירה. המאה הראשונה הסתיימה בסוף דצמבר שנת 100 והמילניום הראשון בתאריך 31.12.1000. לפיכך, האלף השלישי החל באחד לינואר 2001 והעשור השני שלו יסתיים בעוד שנה וארבעה ימים. אל תעצבנו.


חנוכה, כמו שסיפרתי לילדי

אין לי שום דבר אישי נגד ניסים, אדרבא, אשמח להיות שותף לאחד כזה. בינתיים, ניפרד עם מילותיו הציוניות – חלוציות של אהרון זאב, שמסתנכרנות היטב עם צלילי המרש הפטריוטי של מרדכי זעירא: נס לא קרה לנו, אנו נושאים לפידים, בסלע חצבנו עד דם, ויהי אור!שבת שלום, חורף גשום ושנה אזרחית נעימה,

אלון

6 צפיות

©2019 by אלון שוסטר. Proudly created with Wix.com