חיפוש

מלים לשבת, ט"ו בכסלו, התש"פ

שלום לחברות ולחברים,


אתם, המסורים לישראל צודקת וחכמה,

אלו ימים הרי גורל. הם מתחזים אמנם לימים מעצבנים ומתסכלים אך למעשה, הם ימי מבחן לנאמנות שלנו לחזון נביאי ישראל התובעים צדק, חמלה ומנהיגות ישרת לבב וטובת דרך.

אלו ימי מבחן לעקשנות שלנו לדבוק בערכי האחווה, האחריות ההדדית, ימי מבחן לאמונה שלנו שיכול להיות כאן הרבה יותר שמח והרבה יותר ראוי.

משימתנו היא להפוך את ימי החרפה לימים של תקווה.

הכישלון של המערכת הפוליטית להרכיב ממשלה מוסבר בדרך כלל באגו רחב ובאינטרס צר. אגו ואינטרסים משחקים כאן תפקיד אבל הם אינם הסיבות העיקריות לבחירות הנוספות.

לתפיסתי, אין מערכת פוליטית יציבה לחלוטין, שום סביבה אנושית אינה חפה מתקלות תפקודיות, שלעתים מערערות את הסדר, חשוב ככל שיהיה.

זהו כמעט חוק טבע: כפי שכל תשעים שנה, בערך, מתרחשת בארץ ישראל רעידת אדמה קשה (כדאי שנתכונן לקראת זו המתרגשת עלינו לרעה), כך נראה שכל פרק זמן מסויים צפויה גם הזירה השלטונית שלנו להיקלע לרעידת אדמה תפקודית.

כבכל מצב חירום, מומלץ לשמור על קור רוח, לא לאבד את קשר העין עם היעד ולגייס את מלוא המשאבים להיחלצות מהירה ומלאה מהמשבר.

יש סיבות חשובות נוספות, עקרוניות ורגשיות, בגללן אנחנו נקראים לבחירות: לאנשי הליכוד נחוץ זמן להיפרד ממנהיגם הנבחר ולאנשי כחול לבן אין שום כוונה לכהן בממשלה שראשה נאשם בשוחד.

אני מקווה שתוצאות הבחירות הפנימיות בליכוד ותוצאות הבחירות הכלליות תאפשרנה לנו ולליכוד להקים באביב הקרוב ממשלה יציבה.

רכיבים חשובים מאד במערכת הבחירות הקרובה הם העקשנות והאמונה בצדקת הדרך. אל מול הכרסום של יסודות הדמוקרטיה והפגיעה במירקם החברתי עלינו להצטייד בערכים של צדק אנושי וסולידרית בין שבטי ישראל.

כולנו עייפים וחסרי סבלנות אבל המשימה להחזרת ישראל למסלולה מחייב את הריכוז ואת המחוייבות שלנו. הנחוש ינצח.

יומן השבוע

· בכנסת קיימתי השבוע, יחד עם חברים מסיעות הבית, כנס לקידום תכנית אסטרטגית, רב תחומית, למען שדרות והמועצות האזוריות עוטף עזה. השתתפו ראשי הרשויות, ח"כים, נציגי משרדי ממשלה, ממלאי תפקיד מהעוטף ותושבים. ראשי הרשויות הפתיעו בחשיפת חולצות עליהן הכיתוב "מציאות לא מוסרית". סיכמנו את המפגש החשוב בהסכמה לקדם את התכנית החיונית, שתבטיח את עוצמתן של הרשויות, הישובים והתושבים בקו העימות הדרומי.

בתום המפגש נפגשנו עם ח"כ בני גנץ שהתחייב לתמוך בממשלה בכל צעד, צבאי או אזרחי, שמטרתו הגנה על העוטף ופיתוחו.
· השתתפתי בכנס לביטול/תיקון/השעיית תיקון 116 לחוק התכנון והבנייה (חוק קמיניץ). היה זה מופע חד פעמי של אחדות בין אנשי המרחב הכפרי, ממפלגות שונות, לבין המגזר הערבי.

בליל/בוקר פיזור הכנסת נקבע כי ועדת הכספים תידרש לסוגיה זו.

· בועדת הכספים ובמליאת הכנסת אושרה פה אחד הארכת מתווה הסיוע לענף המידגה בארץ.

· פגישות: ביוזמת הפדרציה היהודית בשיקגו, נפגשתי בכנסת עם משלחת אנשי ציבור לא יהודים והתמקדתי בדברי על המציאות בעוטף עזה.

נפגשתי עם איש הקונסוליה האמריקאית המתמחה בענינים פוליטיים.

שוחחתי בשנית עם בכירים לשעבר במערכת הבטחון החברים ב"מפקדים למען בטחון ישראל", שמקדמים תוכניות להסדר בעזה ובאיו"ש.


עם אלוף (מיל') דודו בן בעש"ט, מפקד חיל הים לשעבר, ותא"ל (מיל') רחל דולב, פרקליטת פיקוד מרכז לשעבר.


שוחחתי עם גדי ירקוני על תוכניותיו לקידום פרוייקטי תעסוקה ואנרגיה בגבול עזה.

נפגשתי עם חברי הנהלת איגוד מגדלי העופות ועם ראשי הענף ומועצת הלול.

· התראיינתי ברדיו קול ברמה, רדיו דרום, רדיו מורשת ובתכנית "המדד" של ערוץ הכנסת.בחירות בשלישי

ביום שלישי מתקיימות בחירות למזכיר התנועה הקיבוצית. אני תומך בניר מאיר, המזכ"ל המכהן בארבע השנים האחרונות. לניר רקע אישי, ערכי ומקצועי, משובח. הוא מילא בהצלחה תפקידים בקיבוצו (שילר), בתנועה הקיבוצית ובארגונים ארציים, בתחומי קהילה וכלכלה. אני בקשרי עבודה אינטנסיביים עם ניר, כך בשנותי כראש מועצת שער הנגב וכך בשנה האחרונה, בפעילות הארצית; היו אלו שנים מאתגרות מבחינות רבות ולמרות זאת, הקבוצים ברחבי המדינה נמצאים בתנופת צמיחה דמוגרפית ובזינוק כלכלי. חלק משמעותי מהקרדיט על כך מצוי בתרמילו של ניר. אנחנו זקוקים בשנים הבאות ליד בוטחת ומנוסה על הגה הטרקטור הקיבוצי.

צפו בסרטון ובמאמר התומכים בניר מאיר בפוסט הקודם באתר.


סידור עבודה

זו השבת הראשונה שיש לנו שני בנים חיילים. מעין הוא מ"מ בחטיבת הנח"ל, בקו רמת הגולן; יובל, התגייס ביום ראשון לחטיבת הצנחנים, עבר גיבוש במהלך השבוע ובקרוב יידע את שיבוצו.

סיכמנו איתם שהם וחבריהם ידאגו להגנת ישראל ואבא (בכנסת) ואמא (בחדרי הטיפול) ידאגו לחוסנה.


דיפנס

נקבל את השבת ואת השבוע החדש מסורים ומלאי תקווה, על בסיס מילותיו ההמנוניות של אהוד מנור ולחנה של קורין אלאל:אין לי ארץ אחרת גם אם אדמתי בוערת רק מילה בעברית חודרת אל עורקיי, אל נשמתי בגוף כואב, בלב רעב כאן הוא ביתי

לא אשתוק, כי ארצי שינתה את פניה לא אוותר לה, אזכיר לה, ואשיר כאן באוזניה עד שתפקח את עיניה

שבת שלום, אלון


צפו בסרטון אירועי השבוע שחלף

27 צפיות

©2019 by אלון שוסטר. Proudly created with Wix.com