חיפוש

מילים לשבת י"ט בתמוז התש"פ

שלום לחברות ולחברים,


גיבור

מיכאל בן זיקרי, זכרו האמיץ לברכה גדולה, אדם שהציל מטביעה אם ושלושת ילדיה, הוא גיבור אזרחי מעורר השראה. היום חיבקתי מרחוק את מיטל, הבת הבכורה, שמשרתת בקבע במודיעין והבטחתי לה שבחירתו הנאצלת של אבא לקפוץ למים ולקיים ארבע נפשות, תכוון אותי שנים רבות.   


לאט

השבוע המשכנו את השיח עם אגף התקציבים באוצר, בהובלה מצוינת של נחום איצקוביץ, המנכ"ל ובתיאום עם כל ארגוני המרחב הכפרי.

אבהיר, צוק העיתים לא יסלח לנו על השחתת זמן, תשומת לב וכסף במהלכים שאינם חיוניים לשיפור היציבות של ענפי החקלאות ולאיזון הראוי בין צרכי הצרכן והיצרן. קל וחומר, אין להשחית זמננו במהלכים שניזקם רב על תועלתם.  


"תתמקדו"

צעירי "דרכנו", רובם מובטלים מאונס הקורונה, התמקמו הבוקר מול הבית שלי, כיבדו אותי בתה, פלחי תפוח ופרחים ובפיהם רק בקשה – דרישה אחת: תתמקדו (אתם שם בממשלה ובכנסת) רק בכלכלה ובביטחון שלנו, לא בשום דבר אחר.

צודקים לגמרי.


השבוע

השבוע אירחתי בקמפוס בית דגן/מכון וולקני את שר המדע והטכנולוגיה, חברי יזהר שי. אחת המשימות שלנו: חיזוק המחקר היישומי והפיתוח הרלוונטי לפרוייקט ייצור המזון בישראל.


עוד הסבתי לדיון עם מבקר המדינה וצוותו על מטרות הביקורת ויישומה.

הכרתי את תוכניותיו הכלכליות של ח"כ ניר ברקת, שהינו מתומכיה המובהקים של חקלאות ישראל.

שמעתי את נציגי איפ"ק בישראל. שוחחתי עם מ"מ השגריר הסיני ועם השגריר של האיחוד האירופי בישראל. עימנואל ג'ופרה, האיטלקי, הביע דאגה מהחלה חד צדדית של החוק הישראלי בשטחי הגדה המערבית והבהיר לי כי למהלך כזה תהיינה השלכות על שיתופי הפעולה של אירופה עם ישראל. אמרתי לו שיש עוד כמה וכמה סיבות מדוע כל מהלך מדיני מרחיק לכת חייב להיעשות בתיאום מירבי ובמתינות.  

שוחחתי עם תלמידי הפנימיה הצבאית על מנהיגות בימי קורונה, עם פרופ' שמעון שטרית על מבנה המשטר הישראלי, עם עדיאל שימרון (מנכ"ל רשות מקרקעי ישראל) על יישום חלופת האגודה בקבוצים, פעילות לא חקלאית במרחב הכפרי ועל פרוייקטים כלכליים ברחבי הארץ והים.

השקתי עם הראשון לציון, הרב יצחק יוסף, את ההכנות לשנת השמיטה שמתרגשת עלינו בעוד שנה וחודשיים.  


התראיינתי לערוץ הכנסת, רדיו צפון, רדיו ירושלים. השתתפתי בשיחות זום עם פעילים במרחב הדרום ועם בני גנץ, השרים עומר ינקלביץ ויזהר שי וח"כ רם שפע.

בטכס צנוע, כמקובל בימי ריחוק חברתי, נפרדנו השבוע משלמה בן אליהו, המנכ"ל היוצא וקבלנו את נחום איצקוביץ, מחליפו. תודה לבן והצלחה לנחום.
אגדות אמש נפגשנו על הדשא בברור חיל, עם חברי ילדות ונערות (לא, לא היינו יותר מעשרים מקפידי הנחיות). החלפנו נכדים, חלומות וקמטים ושמענו, שרנו והתגעגענו לאגדות הזמר העברי, כפי שאייר לנו בחביבות מוכרת חבר שלנו, עודד פלוט, שמוכיח שפאתי הגיל השלישי הוא צומת נפלא להתחלות מקסימות. גם אגדת הדשא, מאיר אריאל, השתתף בדרכו, במלוא כשרונו וקסמו. קבלו לשבת את מאיר עם חברים ב"לילה שקט עבר על כוחותינו בסואץ".


שכל לילותינו ימלאו שקט וכל ימינו שלווה. שבת שלום, אלון

0 צפיות

©2019 by אלון שוסטר. Proudly created with Wix.com