חיפוש

מילים לשבת י"ח באב התש"פ

שלום לחברות ולחברים, אמרו לנו... שנתניהו מפר סידרתי של הסכמים ואנחנו נתנו לו צ'אנס שלעת משבר חריף הוא יתעשת, אמרו לנו שאין סיכוי שהוא יכבד את מה שחתם עליו באפריל ואנחנו קיווינו שהם מגזימים. אנחנו קיווינו שהממשלה מאולצת החיתון שלנו תהיה כשושנת הפיוס בין חוחי הקורונה, שהיא תתמקד בדיכוי המגיפה, בחילוץ המשק מההאטה ואת המובטלים מייאושם. רצינו ואנחנו עדיין משוכנעים, שניתן לעשות את הטוב לישראלים, את הרציונלי בעולם מאותגר בריאותית וכלכלית, את המוסכם על כלכלנים ומומחי תעסוקה; ניתן לייצר את פסק הזמן שידחה בשלוש שנים, לפחות, את סוריאליזם הבחירות המופרעות, שהתנחל לנו בסלון.   מבזק שבועי הקבינט חידש פעילותו. השיח בחדרי החדרים המאובטחים ונעדרי ההדלפות (בינתיים) מוכיח שניתן ליישם את רוח הטיפול הענייני והקולגיאלי באתגרים הלאומיים, שבשמה באנו לפוליטיקה. נחום איצקוביץ, מנכ"לי המדהים ואנוכי נפגשנו עם אלוף כמיל אבו רוקון, מתאם הפעולות בשטחים. עסקנו בשאלות של מעבר תוצרת חקלאיתעובדים ו(להבדיל) שפכים בתפר בין ישראל, הרשות הפלסטינית ועזה. אתמול ביקרתי בג'וליס שבגליל המערבי את מוואפק טריף, ראש העדה הדרוזית עם שר המשפטים, אבי ניסנקורן. התחייבנו לקדם את המתווה החדש ל"חוק קמיניץ" (סעיף 116) להסדרת התכנון והבנייה, בדגש על צעירים שמבקשים לבנות את ביתם באופן מוסדר. הזכרנו גם את המחוייבות שלנו לקדם את חוק השיוויון האזרחי, שיהווה מהלך מאזן לחוק הלאום.


לכבוד ט"ו באב, חג האהבה, רקדתי בכרמי השפלה: בכרם יין וביקב "ברקן" בקבוץ חולדה ובכרמי ענבי המאכל של מושב לכיש. למדתי שגם הענבים מתמודדים עם וירוס בעייתי; מה שיפה, עם הגפן בניגוד לבני האדם, שמסיבות מובנות, בכרם ניתן לעקור גפן נגועה ולטעת תחתיה צמח בריא.                                                                                      

ביקרתי במועצות האזוריות יואב ושפיר, ונפגשתי עם ראשי המועצות אדיר נעמן (שפיר) ומטי צרפתי הרכבי (יואב) שהציגו את חוסר ההוגנות בחלוקת הככנסות מול קרית גת, ואת האתגרים הכספיים העצומים שנוצרים בעקבות כך. שוב התפעלתי בלכיש בשיתוף הפעולה המרגש חברתית והמצליח כלכלית, אליו נוספה ההתרגשות מהבוהרני'ז, המשפחה החקלאית הלוחמת ממושב ניר חן, על ההורים וחמשת ילדיהם, שעוסקת בייצור, מיון, אריזה ושיווק ישיר של ירקות עלים ותבלינים. 


עסקתי לא מעט בחוק הותמ"ל ש(אם תהיה לנו ממשלה)יהיה עלינו לגדר אותו, כך שיפגע במינימום במרחב החקלאות והשטחים הפתוחים.

באמצעות המנכ"ל ובכירי המשרד עסקנו בגיוס תקציבים ובהקצאת אמצעי ייצור.

קיימתי מפגש זום, יחד עם מנכ"ל משרדי, עם חקלאים מרחבי הארץ, קיימתי מפגש פעילים רחב באשקלון והשתתפתי בוועידת הזום השבועית מיסודו של יזהר שי אשר על המדע והטכנולוגיה והערב צרפנו את ח"כ יועז הנדל, שר התקשורת.

התראיינתי ב"דמוקרטTV" על ידי לוסי אהריש, ליומן הלילה רשת ב, ליומני הערב של גל"צ ושל קול ברמה, ל"כאן מורשת", קול הים האדום, לרדיו 90 fm  ולתכנית הכלכלית של גל"צ.


נצא השדה

ט"ו באב חוגג את אחדות האהבה והכפר, הארוס והחקלאות; מבחינת משורר "שיר השירים", האהבה נמצאת בגנים, בנחל, בשדה, בכפרים, בכרמים. אנחנו מסכימים.

שמעו את חנה אהרוני בלחנה של שרה לוי תנאי:אֶל-גִּנַּת אֱגוֹז יָרַדְתִּי

לִרְאוֹת בְּאִבֵּי הַנָּחַל;

לִרְאוֹת הֲפָרְחָה הַגֶּפֶן,

הֵנֵצוּ הָרִמֹּנִים.


לְכָה דוֹדִי נֵצֵא הַשָּׂדֶה,

נָלִינָה בַּכְּפָרִים, נַשְׁכִּימָה לַכְּרָמִים.

נִרְאֶה אִם-פָּרְחָה הַגֶּפֶן,

פִּתַּח הַסְּמָדַר.


עוּרִי צָפוֹן וּבוֹאִי תֵימָן,

הָפִיחִי גַנִּי יִזְּלוּ בְשָׂמָיו;

יָבֹא דוֹדִי לְגַנּוֹ

וְיֹאכַל פְּרִי מְגָדָיו.

שבת שלום, אלון


0 צפיות

©2019 by אלון שוסטר. Proudly created with Wix.com