חיפוש

מילים לשבת י"ב בתמוז השת"פ

שלום לחברות ולחברים


רק מלח?

אם תכנית השלום של טראמפ היא סלט ירקות ים תיכוני:

יהי הביטחון לישראל -  עגבניות.

יהיו ההיפרדות והעצמאות הפלשתינית – מלפפונים.

תהי ההסכמה הלאומית על מהלך דרמטי – בצל.

תהי ההדדיות והכבוד במהלכי הצדדים – פלפל אדום.

תהי שמירת הסכמי השלום – גבינה בולגרית.

תהי החלת החוק הישראלי בבקעה ובגושי ההתיישבות – מלח.

תהי השמירה על כלכלת ישראל, לעת משבר ובכלל – לימון.

יהיה מעמדה הבינלאומי של ישראל, בימים אלו בפרט – שמן זית.

החלת החוק, כרכיב בלעדי – כמוה כהגשת המלח בלבד, כתחליף לסלט כולו.


מים לים

הקדשתי את הסיור השבועי שלי לאזרחי ישראל הערבים ולשותפות היהודית ערבית. בכפר הבדווי ואדי חמאם, שלמרגלות מצוקי הארבל, פגשתי את עאהד רחאל, ראש מועצת אל בטוף ואת ראש מועצת כפר מנדא, מואנס עבד אלחלים ונעטפתי בדבקה צבעונית, באירוח אסלי ובציפייה לפיתוח.

בעראבה שעל שפת בקעת בית נטופה, היא סאהל אל בטוף, נפגשתי, בליווי בכירים ממשרד החקלאות ופיתוח הכפר, אנשי רשות הניקוז של מרחב נחל הקישון ורשות המים עם ראש העיר - עומר ואכד נסאר, ראש עיריית סכנין - ד''ר ספוואת אבו רייה, ראש מועצת בועיינה נוג'ידאת - מוניר חמודה ועם ראש מועצת בוסתן אל מארג' -  עבד אלכרים זועבי.

הסיור הינו תוצר היענותי ליוזמה של הרשימה הערבית המשותפת, שמספר מחבריה גרים באזור וכמה וכמה מהם, בראשות ח"כ איימן עודה, השתתפו בו. המשימה שעומדת בפנינו היא להמשיך תוכנית שאין ספק בצורך לקיימה: ניקוז חכם של מי הגשמים בבקעה, שאחת למספר שנים יוצרים בה אגם שפוגע בפלחים ופיתוח נבון סביבתית של החקלאות והתיירות בחבל הארץ המקסים.

בנמל הקישון יצאתי לשיט בספינת דייג קטנה ושוחחתי עם דייגי ים, ערבים ויהודים, שהביעו את מצוקתם לעת קורונה ולרגל השבתתם בעונת הרבייה של הדגים.


ברוך הבא, חבר השבוע קבלנו חיזוק אסטרטגי: ד"ר (לניהול, מהסורבון) נחום איצקוביץ נכנס לתפקידו כמנכ"ל משרד החקלאות ופיתוח הכפר. נחום, מושבניק, היה במשך עשור וחצי ראש המועצה האזורית עמק חפר ובשש עשרה השנים האחרונות – מנכ"ל מצוין במשרדי הרווחה, התיירות ומרכז ההשקעות בתעשייה.  נחום שנלחם, כטנקיסט, בקרבות הבלימה ברמת הגולן, הצטרף אלינו בעיצומם של קרבות המו"מ (להבדיל) עם אגף התקציבים של האוצר. אני מקווה שפרט להדיפת רעיונות הזויים (כגון העברת האגף להגנת הצומח לאוצר), נצליח לקדם, יחד עם שר האוצר, את התוכנית לסיוע ישיר לענפי הצומח. נחום המנוסה יהיה יד ימיני ומייצגו של המגזר החקלאי ביומרה שלנו להשתית את החקלאות הישראלית על אדנים יציבים, גם לעת הורדת מכסים. לחקלאי מגיעה פרנסה הוגנת ובטחון לטווח הארוך ולצרכן -  מזון בריא, במחיר סביר.


פסיפס השבוע

ח"כ מיקי חיימוביץ ואנוכי, קיימנו מספר פגישות בנושא הקטנת האיום של הותמ"ל על שמירת השטחים הפתוחים של מדינת ישראל: נפגשתי עם שר הפנים, אריה דרעי, יחד עם ראשי מועצות אזוריות; השתתפתי בצוות עבודה מצומצם שמנסה לאתר את המיתווה הנכון לוועדה שייעודה, לטעמנו – מצבי חירום תכנוניים.

נפגשתי עם ח"כ רם בן ברק, יו"ר השדולה החקלאית בכנסת, תפקיד אותו חלקנו בתקופת כהונתי המפוארת כחבר כנסת, במשך שנה שלמה.

שוחחתי עם תא"ל אבי בלוט, המזכיר הצבאי של ראש הממשלה, בנושאים הקשורים לקבינט הביטחוני.

שוחחתי עם ראשי המו"פים החקלאיים, מרכזי המחקר והפיתוח שממוקמים בנגב ובגליל ומהווים רכיב משמעותי בהתאמת זנים ונהלי עבודה למרחבים הגיאוגרפיים ברחבי המדינה.

ח"כ רם שפע היה שותפי במפגש פוליטי טוב עם תושבים במושב אביחיל, בעמק חפר.

התראיינתי ל"קלמןליברמן" ברשת ב', פעמיים לרדיו צפון, לקול ברמה, רדיו מורשת ולמוסף השבת של ידיעות אחרונות.


יונת הנפש              

נקבל את השבת עם סילביה פרז קרוז, בביצוע יוצא דופן של Cucurrucucú Paloma, הבלדה הלטינית שמוקדשת לכל האוהבים עד כלות את היקר להם, את היקרים להם:


שבת שלום, אלון

1 צפיות

©2019 by אלון שוסטר. Proudly created with Wix.com