חיפוש
  • lior toshia

מילים לשבת, ה' בתמוז התש"פ

שלום לחברות ולחברים,


הכי לא נכון

זה ממש לא הזמן לניסויים. לא עכשיו, במציאות החברתית והפוליטית הסבוכה והמקוטבת; לא כעת, לנוכח מפלצת הקורונה התלת ראשית. לאור חמאס והג'יהאד ולחושך חיזבאללה ואיראן ויתכן שלקראת חילופי שלטון בארה"ב, זה לא חכם, מאד לא חכם, לבדוק מה קורה כשמכניסים מסמר לשקע החשמל, מה יקרה לבני ישראל וישמעאל, כאשר מחילים את החוק הישראלי בגדה המערבית, באופן חד צדדי, ללא הדדיות, ללא תמורות לשכנים הפלסטינים, בהתעלמות מרכיבים חיוניים בתכנית הנשיא האמריקאי.

היפרדות – כן. בטחון לישראל – בוודאי. אבל לסכן את הישראלים והפלסטינים שביהודה, בשומרון ובבקעה רק למען הפחתת הבירוקרטיה לתושבים הישראליים שחיים שם? השתגעתם?

לסכן את הסכמי השלום עם ירדן ומצרים ואת הקשרים עם המדינות הסוניות המתונות למען כמנה מנדטים שהליכוד יקח מ"ימינה" או מ"ישראל ביתנו"? נפלתם על השכל?    

לפגוע בעצמנו מדינית וכלכלית ולסכן את הנכדים והנינים שלנו במדינה שהיא או לא דמוקרטית או לא יהודית או שניהם רק כי האמריקאים אולי יאפשרו לחנו לעשות את זה?

בבקעת הירדן ובגושי הישובים צריך פיתוח ולא סיפוח.

ביהודה ושומרון ראוי לקדם היפרדות מהפלסטינים, שמירת חופש הפעולה של כוחות הביטחון שלנו ועידוד צעדים בוני אמון נוספים.

ממשלת ישראל צריכה לעשות רק מה שנכון ליציבותה הבטחונית, המדינית, הכלכלית, הדמוקרטית, החברתית.

לסבך את עצמנו, את שכנינו באיזור ואת ידידותינו בעולם בעבור חופן רגשות מבית "ובגויים לא יתחשב" -  זה מה שאנחנו צריכים כש"הגל השני" רק מתחיל? כשמאות אלפי ישראלים מובטלים ומכלים את החסכונות שלה? כשהאיראנים על הגדרות? 

מיותר להפליא.

מסוכן לתפארת.


הכי נכון

הקמנו את הממשלה בכדי להימנע מבחירות רביעיות, בכדי להחזיר את מערכות השלטון לפעילות, בכדי לשמור על עצמאות בתי המשפט ושומרי הסף, בכדי לעצור מינויים גרועים, חוקים מוטרפים והחלטות פרועות. הקמנו את הממשלה בכדי לעצור את השיסוי. הקמנו את הממשלה והובלנו את הקמת קבינט הקורונה בכדי להיאבק ביחד במשבר הבריאותי – כלכלי – חברתי. זה בדיוק מה שאנחנו עושים.

נכון, איננו יכולים להגשים את כל חלומותינו; במקביל, הליכוד ממש לא עושה זאת. 

אבל ההסכם מאפשר ל 19 חברי כנסת בלבד שליטה על מחצית ממשרדי הממשלה, עם רגל על הברקס ויד על ההגה. (אם "יש עתיד" לא היו עוזבים אותנו, יתכן שהיינו יכולים להשיג יותר). מהאופוזיציה בוודאי שלא משיגים מה שאנחנו מצליחים יום יום מתוך הממשלה.

האופוזיציה והתקשורת עושות את מלאכתן ומנסות להביך את הממשלה בהצהרות חוק קנטרניות...ואנחנו מרוצים מכך, שכן זאת היא הדמוקרטיה עליה אנחנו מגנים. כל אימת שהמבקרים מצביעים על אי הצלחה שלנו, אני מזכיר להם שני דברים: האחד  - מהספסל בו הם יושבים - לא קולעים אף סל במגרש הפוליטי; השני -  בזכותנו, הישראלים נמנעו מבחירות נוספות. אנחנו מגש הכסף, בזכותו ניצלה ישראל משיתוק מעמיק בתקופת מגיפה, שיתוק כלכלי ולחץ חברתי.    

נגמרו הבחירות, בהן התמקדנו בלהגיד הכל על הכל; כעת זה הזמן לבצע את כל מה שאפשרי למען היעדים שלנו.


עובדים בשבילכם

השבוע העמקתי את העשייה המקצועית במספר ענפי חקלאות:

צללנו לשיחות עם האוצר על הרפורמות בענפי הצומח. לחברות והחברים מאגף התקציבים יש רעיון שאנחנו שוללים על הסף (העברת האגף להגנת הצומח לחסות האוצר) ורעיון, שלטעמי, ניתן לקבל כבסיס לדיון אך פרטיו אינם בשלים להחלטה פזיזה (תמיכות ישירות במקום תמיכות עקיפות). השיחות תמשכנה בשבוע הבא במטרה להסכים על מתווה שימצא את דרך המלך לחיזוק החקלאות הצמחית ולהוזלת עלות המזון ואיכותו עבור הצרכנים.

תיקון החוק לקביעת "מחיר המטרה" בחלב עבר בוועדת הכלכלה, בדרך לסיום החקיקה.

שר הכלכלה ואני קדמנו מתווה זמני שיקטין את עודפי הפטם העצומים. לא יחסר עוף בחגים ולא צפויה התייקרותו.

אנשי המקצוע שלי עוסקים בבחינת הדרך להגדלת מכסת הביצים, שעיקרם מיוצרים בגבול הצפון. המשימה היא להעביר את הייצור ללולי מעוף ולולי חופש, מחוץ לשטח המגורים של המושבים. 

קיימתי שיחה ראשונה עם ח"כ מיקי  חיימוביץ על רווחת בעלי החיים שמיובאים לצרכי פיטום ועל המגמה לצמצום/הפסקת הייבוא.

פגשתי את מזכירות ארגון מגדלי הירקות וחתמתי בנוכחותם על הגדלת מי ההשקייה ב 70 מליון קוב.התראיינתי לחדשות ב YNET, לערוץ הכנסת, לרדיו ירושלים, לקול ברמה ובשבת - ליומן השבוע.

השתתפתי בשתי פגישות עם בני גנץ בסוגיית הותמ"לים והועדות הגיאוגרפיות, שתי סוגיות שגורמות כעס עצום בקרב ראשי המועצות האזוריות. מיקי חיימוביץ ואנוכי פועלים כתף אל כתף, תוך ייצוג משותף ומתואם של סדר היום הסביבתי והחקלאי.   

היום התקיימה פגישה ראשונה של הנהגת כחולבן עם ראשי רשויות, סגנים וחברי מועצות בשלטון המקומי.

השבוע השתתפתי בישיבת קבינט ראשונה, לאחר לימוד אינטנסיבי מקדים של סוגיות יסוד בביטחון הלאומי.

היום התקיים דיון עומק בקרב השרים והח"כים של כחולבן בסוגיית התקציב ובענין יוזמת השלום האמריקאית.לצפון באהבה

את סיור השטח הראשון שלי בחרתי כשאיש ההתיישבות וקו העימות בדרום, לקיים דווקא במושבים ובקיבוצים שעל גבול לבנון וסוריה בצפון.

התארחתי אצל בני בן-מובחר, ראש המועצה הוותיק של מבואות החרמון; ביקרתי במושב רמות נפתלי שעל רכס הרי כנען ושוחחתי עם קלוד ובנו ירון בלחסן, בן המקום, מנכ"ל ארגון מגדלי הפירות ואחיו של רס"ן איתן בלחסן ז"ל, מפקד סיירת צנחנים שנפל בלבנון; במושב כפר יובל צמוד הגדר, ביקרתי במשק הכולל גם לול מטילות ומשם המשכנו למושב הסמוך בית הלל, למשק החלב המרשים של משפחת קורלנדר הכולל גם חנות לממכר גבינות שמשלב חקלאות ותיירות כפרית. בבית האריזה של 'בראשית' הסמוך לקיבוץ מרום גולן, ראיתי קידמה טכנולוגית-חקלאית מרשימה; בבוסתן ליד קיבוץ עין זיוון שעל גבול סוריה, שוחחתי עם ראשי המועצה האזורית גולן בעבר ובהווה, אלי מלכה וחיים רוקח, ולמדתי מהם ומחקלאי הגולן את אתגריהם הרבים, וגם את הצלחותיהם המרשימות; במושבה יסוד המעלה פגשתי את חקלאי העמק וההר לשיחה פתוחה ומרתקת. 

פגשתי אנשי התיישבות חדורי אידיאלים, שאינם מבקשים אלא להמשיך ולמלא את שליחותם הציונית על גבולות הארץ. בתפקידי הנוכחי, אני מבקש להיות האיש שיסייע להם לעשות זאת, כדי להאיר את האור בעיניהם ובעיני הדור הממשיך שלהם, למען חקלאות ישראלית יציבה ולמען כלל הציבור בישראל שזוכה בזכותה לאספקה סדירה של מזון טרי, בריא ובמחירים סבירים, במרכולים ובשווקים.אלף שירים ושיר

היום לפני 16 שנים הלכה מאיתנו נעמי שמר, בת קבוצת כנרת. לכבודה ניפרד עם תמר גלעדי, כלתה של נעמי ששרה את "נועה", השיר שכתבה נעמי על עצמה.


נועה היא שם בשדה בין דשא לאבן

שיר אחרון מזמר לה הטל

וכל חרציות השדה יפות הכותרת

בוכות עלעל על על


כן או לא, כן או לא

אלף שירים ושיר נועה

כן או לא אללי,

שבה נועה אלישבת שלום, אלון

0 צפיות

©2019 by אלון שוסטר. Proudly created with Wix.com