חיפוש

מדד הדמוקרטיה הישראלית

מדד הדמוקרטיה שהוגש היום לנשיא משקף מציאות לא פשוטה שבה אמון הציבור במערכות אכיפת החוק והמשפט יורד בהתמדה. אותן מערכות שידעו ב-45 השנים האחרונות "לקרוע את הצורה" לראשי ממשלה ונבחרי ציבור מכל צידי המפה הפוליטית, מוצאות עצמן תחת מתקפת הסתה פרועה של הנאשם בשחיתות נתניהו, ועדת מעריציו. והם, בתורם, כמו הילד שרצח את הוריו וזעק שהוא יתום, מלעיזים על המערכת. במקום לתקן את מה שדרוש תיקון, שהרי אין דבר כזה מערכת מושלמת, הם ממשיכים לפעול במלוא המרץ כדי להחריב אותה.


רצוי להזכיר לעדת מעריצי הנאשם, שמנהיגים היו לנו הרבה. כשאחד סרח, תמיד נמצא מי שיחליף אותו. מערכת אכיפת חוק יש לנו רק אחת. אם נחריב אותה בקמפיינים מסיתים וחסרי אחריות, נמצא את עצמנו בכאוס נטול חוק ואוכפי חוק, שבו אף אחד לא יגן על הציבור מפני אנשי ציבור רודפי בצע ותאבי כוח.


אני מקווה ומאמין שבשנה הבאה, כשנהיה בתום המשבר השלטוני הפוקד אותנו כעת, נוכל לפעול תחת ממשלה רחבה ויציבה לשיפור אמיתי של המערכות, לא מתוך פוזיציה פוליטית, אלא מתוך ממלכתיות ודאגה עמוקה לעתידן.בתמונה: ראש המכון הישראלי לדמוקרטיה, יוחנן פלסנר, מעניק את דו"ח מדד הדמוקרטיה לנשאי המדינה.

צילום: המכון הישראלי לדמוקרטיה

4 צפיות

©2019 by אלון שוסטר. Proudly created with Wix.com