מילים לשבת

סיורים מפגשי חקלאים

חוק קמיניץ

ח"כ אלון שוסטר לקח חלק בפגישה עם המשנה ליועמ"ש, ארז קמיניץ, בניסיון להביא לפיתרון המשבר במרחב הכפרי הנובע מתיקון 116 לחוק הבניה, הקרוי גם חוק קמיניץ.

חדשות נוספות

22.12.19

על רקע החלטת הממשלה שהגיעה בעקבות התגברות התחלואה, על סגר כללי ברחבי הארץ, בחר שר החקלאות ופיתוח הכפר - אלון שוסטר, להדרים אל העיר אילת לביקור הזדהות. השר שוסטר הדרים אמש (ב') לאילת על מנת לשמוע מראש העירייה - מאיר יצחק הלוי, כיצד יכולה הממשלה להירתם ולסייע לעירו. במסגרת המפגש קיבל השר סקירה אודות מצב ענף התיירות בעיר בעקבות משבר הקורונה ועל התחום אותו מובילה העיר בפיתוח חקלאות וביוטכנולוגיה ימית. 

 

בפתח הדיון, סקר ראש העירייה בפני השר את האתגרים עמם מתמודדת העיר אילת ואת ההזדמנויות הניצבות בפניה וציין, כי בזכות משאבי הטבע של אילת ומכוני מחקר ואקדמיה הפועלים בתחומה יהפוך אזור אילת - אילות למרכז ארצי לתחום חקלאות ימית וביוטכנולוגיה, שיוביל את תעשיות גידול דגים, דגיגים, אצות וגידולים נוספים בעולם וייצר אלפי מקומות עבודה חדשים בעיר. במסגרת זו נבנית מערכת (אקוסיסטם) שתפעל במספר מישורים: פיתוח תכניות חינוך בשיתוף קהילת יהודי טורונטו, פתיחת מסלול אקדמי מלא לתואר ראשון בתחום הביוטכנולוגיה וחקלאות ימית, קידום מחקר ומדע, הקמת חממה טכנולוגית שתוכל לסייע ליזמים ומיזמים בראשית דרכם, יצירת קהילת חדשנות וידע, הקמת פארק תעשייתי חקלאי לתחום. השר שהתרשם מאוד מהפעילות ואף סייר במכון לחקלאות ימית באילת וקיבל סקירה ממנהלת המכון - ד״ר חנה רוזנפלד ציין, כי המשרד יסייע בקידום הנושא בין היתר בהתאם להחלטת ממשלה שהתקבלה בעניין.  

:במהלך הסיור אמר השר אלון שוסטר

"אני מבין את כאבם של תושבי אילת ושל חברי, מאיר יצחק הלוי, לאור המצב הבריאותי החמור שאליו נקלעה מדינת ישראל. אילת היא פנינה שיש לשמור עליה ועל יתרונותיה, ומוטל עלינו לוודא שהעיר עוברת את המשבר הנוכחי ויוצאת ממנו חזקה מכפי שנכנסה אליו. זה תלוי בנו, שרי הממשלה, כמו גם ביכולת של כולנו לעבוד יחד כאיש אחד לטובת העיר, תושביה  והתיירים והמבקשים להנות ממה שיש למקום הנפלא הזה להציע".

מחזקים את החקלאות בגבול הצפון

"מאוחדים נגד הפשיעה החקלאית".

הנחת אבן פינה במושב נווה

מפרגנים לרשתות שמסמנות תוצרת חקלאית

©2019 by אלון שוסטר. Proudly created with Wix.com