מילים לשבת

קורונה

בהובלת שר החקלאות: תכנית סיוע לעצמאים בקיבוצים ומושבים שיתופיים.

הקיבוצים והמושבים פנו ושר החקלאות התגייס: הושג תקציב לתכנית סיוע עבור עצמאים בקיבוץ מתחדש או מושב שיתופי שנפגעו מן הקורונה.

חדשות נוספות

יום א' 22.11

מאוחדים במאבק נגד הפשיעה החקלאית 

משרד החקלאות ופיתוח הכפר הצליח לגייס לאחרונה את משרד האוצר כדי לקדם מענק סיוע לעצמאיים שהם חברי קיבוץ או מושב שותפי. שר החקלאות ופיתוח הכפר, אלון שוסטר, אומר כי מדובר בתיקון של עיוות, שיצר "אפליה בלתי סבירה של חברי קיבוצים ומושבים שיתופיים." 

כידוע, מאז הסגר הראשון בחודשים מרץ-אפריל 2020, נפגעו עסקים ובעלי עסקים רבים. ממשלת ישראל יצאה בתכניות סיוע מרחיבות לעסקים, אך חברי הקיבוצים הודרו מהן, עקב שיקולים בלתי ענייניים של רשות המסים. ברשות המסים נטען כי למרות ההשפעה הכלכלית שחוו חברי הקיבוצים כתוצאה מהתפרצות הנגיף, הם אינם עומדים בתנאי הסף לקבלת המענק משום שאינם משלמים מיסים עבור הכנסתם באופן ישיר. 

לאור העיוות שנוצר, פנה השר אלון שוסטר מספר פעמים, לרשות המסים, לאגף התקציבים ולשר האוצר, על מנת לתקן את המעוות. שוסטר אף העלה את הנושא מספר פעמים בוועדות הכנסת, והתעמת לא אחת עם נציגי האוצר בעניין.

לאחרונה, לאור התעקשות שוסטר ומשרד החקלאות, גובשו הסכמות עם שר האוצר, חבר כנסת ישראל כ”ץ, במסגרתן יינתן סיוע בהיקף תקציבי של 10 מיליון ₪.

משוסטר נמסר: "הפגיעה של חברי קיבוץ וחברי מושב בעלי עסקים קטנים הייתה קשה, ואינה פחוּתה מן הפגיעה במקביליהם תושבי הערים. עד עכשיו הסקטור הזה לא היה זכאי לכספי סיוע. אני מודה לשר כ"ץ ולמשרד האוצר שנענה לקריאתי ופעל לתיקון העיוות".

"אני חש מחוייבות עמוקה לקהילות מפוני גוש"

מפרגנים לרשתות שמסמנות תוצרת חקלאית 

מנהיגות בצל הקורונה

©2019 by אלון שוסטר. Proudly created with Wix.com