מילים לשבת

עבודת המשרד

"זכינו שאנחנו נמצאים בעידן בו נשים נמצאות בכל שדה ושדה"

שר החקלאות ופיתוח הכפר, אלון שוסטר, על השיחה שקיים הערב עם נשים חקלאיות מרחבי הארץ

חדשות נוספות

יום ה' 8.10

מחזקים את החקלאות בגבול הצפון

"ברגעים אלה ממש, בשיחה עם עשרות נשים חקלאיות מכל רחבי הארץ.

איזה תזמון מדהים לקיום שיחה כזו, ביום בו נודע לנו על שתי נשים פורצות דרך שזכו בפרס נובל לכימיה. אנחנו חיים בתקופה של מהפכה שעדיין נמשכת ובה נשים הן החלוצות, הן האוחזות במושכות. אך עוד מלאכה רבה לפנינו.

 

עלינו לזכור, כי המהפכה החקלאית התרחשה לפני כ-10,000 שנה, ואילו המהפכה הפמיניסטית היא בת פחות מ-150 שנה. מדובר בשבריר של רגע היסטורי. שבריר של רגע שאינו דומה לאף רגע אחר בהיסטוריה האנושית.

 

זכינו שאנו חיים בעידן בו נשים נמצאות בכל שדה ושדה (במקרה של חקלאיות, תרתי משמע) – פועלות, משפיעות ומובילות. לנו זה כבר כמעט נראה מובן מאליו, אבל עד לפני 100 שנים לערך, לנשים כלל לא הייתה נגישות למגוון ההזדמנויות שהיו פתוחות בפני גברים. התשתית להשתלבות בעולם הכלכלי והפוליטי, בטח ובטח בתפקידי הנהגה, פשוט לא הייתה קיימת. תקרת הזכוכית עליה אנו מדברים היום, הייתה תקרה של פלדה.  

החקלאות נחשבה כמעט מאז ומתמיד כעבודת כפיים פיזית, ולכן, מניה וביה, גברית. היום, לשמחתנו, אנחנו בעולם אחר לגמרי. המהפכה הטכנולוגית שאנחנו נמצאים בה דורשת מכל מי שעוסק ועוסקת בחקלאות, הרבה יותר יצירתיות, פתרון בעיות מורכבות, התבססות על ידע ויכולות ניהול. כאן יש לנשים יתרון ברור ולכן העתיד של החקלאות הוא עתיד שבו יהיו יותר ויותר נשים חקלאיות.

המציאות של נשים כיום טובה לאין שיעור מזו של נשים בכל תקופה היסטורית אחרת, אבל ברור לכולנו שעדיין לא הגענו למקום שבו מתקיים השוויון הראוי.  כנציג ציבור, במפלגה שחרטה על דגלה גם את השוויון המגדרי, אני רואה את זה כאחד התפקידים העיקריים שלי לחזק נשים בתחום שעליו אני אחראי.

 

לכן בחרתי לקיים היום את השיחה המרתקת עם נשות החקלאות הישראלית. 
מנהיגות, מובילות וחדורות אמונה בתפקידן החברתי הקריטי – חיזוק החוסן הלאומי שלנו ביצירת ביטחון מזון לאזרחי ישראל. אני מתחייב כי אפעל במיטב מאמציי ומקווה שיעלה בידי לקדם בתוך תחום החקלאות, ולו במעט, את המהפכה החשובה שאנחנו חיים בתוכה. יחד עם הנשים המרשימות שפגשתי היום, נצעיד את החקלאות הישראלית אל עתיד שוויוני יותר, ראוי יותר."

"מאוחדים נגד הפשיעה החקלאית".

הנחת אבן פינה במושב נווה

מפרגנים לרשתות שמסמנות תוצרת חקלאית

©2019 by אלון שוסטר. Proudly created with Wix.com