מילים לשבת

עבודת המשרד

 גם בתקופת הסגר יוכלו המתנדבים בחקלאות ללון אצל החקלאים

משרד הבריאות נעתר לפנייתו של השר אלון שוסטר להסיר את הסעיף המגביל את לינת המתנדבים מקובץ ההנחיות לפעילות התנדבותית במהלך הסגר, ומעתה תתאפשר לינת מתנדבים אצל החקלאים. 

חדשות נוספות

יום ה' 8.10

מחזקים את החקלאות בגבול הצפון

ב-5 לאוקטובר פרסם משרד הבריאות מסמך המפרט את התנאים לפעילות התנדבותית בזמן הסגר. באחד מסעיפי המסמך נקבע כי למתנדבים בחקלאות לא תתאפשר לינה בתחומי המשק או הישוב של החקלאי אצלו הם מתנדבים. 
שר החקלאות ופיתוח הכפר, אלון שוסטר, פנה למשרד הבריאות בבקשה לבחון את העניין מחדש, והדגיש את החשיבות הגדולה של מתנדבים בתקופה שבה החקלאות הישראלית סובלת ממחסור חמור בידיים עובדות. עוד הדגיש השר שוסטר כי משקים חקלאיים רבים ממוקמים בפריפריה הרחוקה והתנדבות ללא לינת המתנדבים בישוב אינה מתאפשרת לאור מרחקי הנסיעה הארוכים.

את המענה למצוקת הידיים העובדות בחקלאות מעניקים כיום כ-1,170 מתנדבים קבועים מדי שנה, המספקים 200 שעות שנתיות. מרבית המתנדבים הנעים בין הגילאים 16-35 ומופנים אל החקלאים דרך תשע עמותות שונות. שינוי ההנחיה יאפשר לארגוני ההתנדבות ולמכינות הקדם-צבאיות הפועלות בהתנדבות במשקים החקלאיים בעת הסגר, להמשיך להתנדב ולמלא במעט את המחסור בידיים עובדות בענפי החקלאות.

מהשר אלון שוסטר נמסר:
"אני מודה למשרד הבריאות על הבנת המצב וההירתמות המהירה. חקלאי ישראל נמצאים במחסור חמור של ידיים עובדות בענף, וזקוקים לכל סיוע שניתן להפנות אליהם. המכינות הקדם-צבאיות, תנועות הנוער וארגוני ההתנדבות היקרים עושים מעשה סולידרי מאין כמותו. ראוי שאנחנו כממשלה נקל על בינייהם ככל הניתן לבצע את משימות ההתנדבות בחקלאות."

"מאוחדים נגד הפשיעה החקלאית".

הנחת אבן פינה במושב נווה

מפרגנים לרשתות שמסמנות תוצרת חקלאית

©2019 by אלון שוסטר. Proudly created with Wix.com