מילים לשבת

סיורים מפגשים חקלאיים

מנהיגות בצל הקורונה

שר החקלאות ופיתוח הכפר, אלון שוסטר, נפגש לפני שעה קלה עם אחמד אלאסד, ראש המועצה המקומית לקייה, ושיבח אותו על פעולותיו להובלת הישוב מסטטוס אדום לירוק. השר שוסטר התייחס לפגישה בפוסט פייסבוק שכתב

חדשות נוספות

יום א' 18.10

מחזקים את החקלאות בגבול הצפון

"מנהיגות בצל הקורונה.

כאיש קיבוץ, הניסיון שלי מלמד שרגעי משבר חברתיים, ולא חשוב מה הסיבה, הם מורכבים עבור היחיד אך לא פחות מכך עבור קהילה. שינויים קיצוניים ומהירים נדרשים באורחות החיים, מתחים בין יחידים ומשפחות נוצרים, ודינמיקות חברתיות מורכבות וחדשות דורשות טיפול והתייחסות. אבל בכל משבר יש גם הזדמנות לצמיחה, ובצד החיובי של העניין, תקופות כאלה גם מגלות לנו את הצדדים האיכותיים ביותר של הקהילה. את הסולידריות, את ההתגייסות למטרה משותפת, וגם את המנהיגות של מובילי הקהילה.


זכיתי ממש כעת לפגוש במנהיגות כזו.

כעת בכפר לקיה שבפזורה הבדואית, נפגשתי עם אחמד אלאסד, ראש המועצה. מנהיג קהילה שהצליח להוביל את הציבור שלו מול אתגר מורכב ותחלואה רבה, ועשה זאת בהצלחה לא מבוטלת. 

הישוב לקיה, החסר תשתיות רבות שקיימות בערים אדומות אחרות, אצליח להפוך בתקופת הסגר הנוכחי, בזכות מנהיגות מרשימה, מאדום לירוק. ישוב המונה כ-15,000 תושבים ירד לרמת תחלואה של אנשים בודדים בישוב. בפיקוד העורף אפילו שיבחו את הישוב על כך שפעל והטיל על עצמו מגבלות עוד לפני שהחלטות הממשלה הנחו זאת. כך, מהשטח, ובלי להמתין להנחתות והנחיות מלמעלה, הוביל אלאסד את ישובו לצמצום משמעותי של רמות התחלואה וההדבקה. שיתוף הפעולה של הישוב במאבק בקורונה עם משרד הבריאות, פיקוד העורף והמשטרה הוכיח הצלחה בלתי רגילה והוא מופת גם עבור מגזרים נוספים המתמודדים עם נתונים קשים.

בירכתי את ראש המועצה על פעולותיו והודעתי לו שאעשה כל מה שניתן כדי לסייע בכל צורך עתידי. 


המגזר הבדואי, אחינו הם."

"מאוחדים נגד הפשיעה החקלאית".

הנחת אבן פינה במושב נווה

מפרגנים לרשתות שמסמנות תוצרת חקלאית

©2019 by אלון שוסטר. Proudly created with Wix.com