מילים לשבת

סיורים מפגשי חקלאים

השר אלון שוסטר: "אני חש מחוייבות עמוקה לקהילות מפוני גוש קטיף"

עוד הוסיף השר בעת שסייר במועצה אזורית אשכול, כי: "למרות שנהרס מפעל חייהם הראשון, הקהילות מצליחות להמשיך לצמוח״.

4.11.20 'יום ד 

חדשות נוספות

מחזקים את החקלאות בגבול הצפון

טקס הנחת אבן פינה, יישוב נווה

הבוקר (ד') בטקס חגיגי להנחת אבן פינה לרפת משפחות חדשה המשותפת ליישוב נווה ולבני נצרים לקחו חלק שר החקלאות אלון שוסטר, שר ירושלים ומורשת ותושב המקום הרב רפי פרץ, ראש מועצת אשכול גדי ירקוני, שר החקלאות לשעבר אורי אריאל, יו"ר קק"ל הנכנס אברהם דובדבני ורבני היישובים הרב יעקב לנזר הרב מרדכי זאב הס.

היישובים הממוקמים במועצה האזורית אשכול ונמצאים קילומטרים בודדים מגבול ישראל-מצרים, הוקמו לאחר ביצוע תכנית ההתנתקות והגירוש מגוש קטיף, שם מתגוררים מפוני תושבי הישוב עצמונה ונצרים ושם גם נמצאת המכינה הקדם צבאית 'עצם' שעמד בראשה השר פרץ. 

היישובים נווה ובני נצרים הקימו, בשותפות עם היישובים דקל ואוהד, את פרויקט האנרגיה הסולארית הגדול במדינה המשתרע על שטח של 1,000 דונם וכולל שדה סולארי המתקדם מסוגו. כמו כן יש ביישובים גידולים חקלאיים רבים כמו  חסה, תפו"א, גזר, בטטות, מטעי אבוקדו, מנגו, לימון, אתרוגים וליצ'י ובחממות, ירקות עלים, עגבניות שרי ואננס. בישוב יש גם לולים וכעת מניחים אבן פינה לרפת חדשה שתיבנה.

בתום הטקס אמר שר החקלאות ופיתוח הכפר, אלון שוסטר, "ישובי חלוצה, והיישוב נווה בפרט, הם מופת של צמיחה קהילתית ושל הפרחת שממת המדבר בחקלאות משגשגת. בתפקידי הנוכחי ירשתי את האחריות למפוני גוש קטיף, והאחריות איננה פורמאלית בלבד. אני חש מחוייבות עמוקה לקהילות מפוני גוש קטיף שנהרס מפעל חייהם הראשון, ולמרות זאת מצליחות להמשיך לצמוח ולשמוח."

שר ירושלים ומורשת ותושב נווה, הרב רפי פרץ אמר, ""מִכְּנַף הָאָרֶץ זְמִרֹת שָׁמַעְנוּ" אומר הנביא ישעיהו, אנחנו נמצאים בכנף הארץ ויש לנו זמרה מיוחדת. קול של תקווה, של אמונה, של אהבת ישראל, קול של ציונות ואחדות, וקול של מוכנות להפריח את המדבר לאחר השבר הגדול שחווינו לפני 15 שנה. ארץ ישראל נותנת פירותיה לעם שמחובר אליה, שם אלון ואני מחוברים. ברגבי האדמה. כמו גם הידיעה שאנחנו במשק כנפי ההיסטוריה של חזון נביאי ישראל." 

ראש מועצת אשכול, גדי ירקוני אמר, "הרפת הזו מראה את הצמיחה של חבל אשכול ואנחנו מוכיחים עד כמה החקלאות היא חשובה ותשובה ציונית הולמת גם בשנת 2020. מחבל אשכול יוצאת בשורה! אני מחזק את תושבי החלוציות. נמשיך ונפעל לחיזוק ההתיישבות והחקלאות באשכול.״

"מאוחדים נגד הפשיעה החקלאית".

מפרגנים לרשתות שמסמנות תוצרת חקלאית 

מנהיגות בצל הקורונה

©2019 by אלון שוסטר. Proudly created with Wix.com