מילים לשבת

השר אלון שוסטר הגיע לפארק הביוטכנולוגיה והמרכז הלאומי לחקלאות ימית באילת

לקראת שת"פ עם איחוד האמירויות בתחום החקלאות הימית

חדשות נוספות

 15.9'יום ד

מחזקים את החקלאות בגבול הצפון

בשבועות האחרונים מקיים משרד החקלאות ופיתוח הכפר קשר הדוק עם המשרד המקביל באיחוד האמירויות, המשרד לביטחון המזון והמים, בראשות השרה מריאם אל-מהירי. מהשיחות הרבות שהתקיימו בין הצדדים עולה, כי אחד התחומים המרכזיים בעולם ייצור המזון שבהם איחוד האמירויות מביעה עניין רב הוא תחום החקלאות הימית. 

מרכז המחקר הלאומי הישראלי לתחום החקלאות הימית ממוקם בעיר אילת, אליה הגיע היום שר החקלאות ופיתוח הכפר, אלון שוסטר, על מנת להכיר את הטכנולוגיות והפיתוחים הייחודיים שיש למרכז להציע.

 

המרכז הלאומי לחקלאות ימית (מלח"י), הוקם בשנות ה70 כשלוחה של "חקר ימים ואגמים בישראל", אך כיום משוייך למשרד החקלאות. המרכז היווה הבסיס לפיתוח פרוטוקולים לרבייה וגידול דג הדניס ומינים נוספים. מלח"י הוא מכון מחקר ממשלתי העוסק בפיתוח וחדשנות בניצול המשאב הימי של ישראל בתחום החקלאות הימית. ההישגים העיקריים של מלח"י הם בעיקר בתחום סגירת מעגלי חיים וביות מיני דגים ימיים. בנוסף, מלח"י פיתח טכנולוגיה למערכת מסוחררת וכן קונספט של מערכות משולבות לגידול בעלי חיים. מלח"י מהווה גוף הידע הגדול בישראל בתחום חקלאות המים בכלל ובתחום החקלאות הימית במיוחד.

 

השר זכה להצגה של ההישגים המרשימים אליהם הגיע מלח"י במהלך השנים, וקיבל סקירה של הטכנולוגיות והפיתוחים האחרונים שיש למרכז לחקלאות ימית להציע. 

 

במהלך הסיור אמר השר אלון שוסטר: "ההתעניינות הרבה שאיחוד האמירויות מפגינה בתחום החקלאות הימית, צפויה לתת דחיפה משמעותית למחקר המרשים ממילא שמתקיים כאן בדרום של הדרום. ישראל הפכה עצמה ברבות השנים למעצמת ידע, מו"פ וחדשנות בתחומים רבים של ייצור מזון טרי, והחקלאות הימית היא אחד משורה של תחומים בהם מדינת ישראל יכולה לתרום רבות לשותפינו החדשים במזרח התיכון." 

"מאוחדים נגד הפשיעה החקלאית".

הנחת אבן פינה במושב נווה

סיורים מפגשי חקלאיים

מפרגנים לרשתות שמסמנות תוצרת חקלאית

©2019 by אלון שוסטר. Proudly created with Wix.com